k**a Fonic - 17 (Preludiu "Ramses 1989") lyrics

Published

0 321 0

k**a Fonic - 17 (Preludiu "Ramses 1989") lyrics

[Intro] Ay Ay, ay, ay, ay, ay, ay [Strofa] Hei, Lama Fina, ce zici, bro? Umbli tot prin cartieru' tau? Nah, cioara-s pe alte meleaguri Nu-s imaginar, nu bag prafuri Eu cu golaneala, n-o sa fac pe tactu' Ochii fix la mine nu dau sfaturi E un comunicat si-o ilustrare Posibil sa suni la salvare Posibil sa ma suni sau nu Orgoloiu' tau e chiar dat dreacu Oh no, mami, ce a facut, fractu' Si-a dat duhul sau l-a futut pe dracu? Ooh Ia-ti o cruce in brate Stai la el in brate Minte-te si simte frica cum se zbate in Mate, in plus, mi-am luat un pistol nou si e pe gloante 8 milimetri, pow, pow, pow N-ai idee ce-mi poate pielea, tarfo Johnny nu mai e la fel, bai, carpo Johnny cred ca nu mai e, parca-i alt om Daca dai ochii cu mine acu' ca-s matol Jur ca n-o sa ma abtin sa-ti aduc flori Una tie, una la amandoi N-am timp s-o dezvolt verbal, ba E un fel de notificare fiindca o fac, o fac, ba Si cand o fac, o fac, nu ajung la zeghe Mama, iarta-ma, da' m-am afiliat cu ei Taci in pula mea, bai, Lama, esti loco, ay Ai jurat ca niciodata n-ai s-o zici, bro Am si jurat ca niciodata n-am s-o fac, bro Bag pula, spune-mi Ramses Rap botezat in lumina lui ca un sef, no stres Decat ala de la Haarp, cioara Si-am o brigada noua, cioara N-am voie sa-ti spun cum se cheama Dar am voie sa-i chem sa te vada Dar poate mai bine n-o fac Te iubesc... Sunt singurul care se mira ca traiesc Nimeni nu stie, am vrut sa nu ma mai trezesc Da, am facut-o Am stat si pe blocuri, tarfo Am stat si in cada cu radiou-n apa Ceva m-a tras inapoi, tata Stiu ca n-a fost Doamne, Doamne zi-o, zi-o fin, Lama (Ssss...) Mi-ai urat cu zambet sa mor, baby.. Si tot nu te urasc, no Ai pus botu' la gura lor Si m-ai dat deoparte de atatea ori Am luat-o razna ca-s bolnav rau Am picat in groapa si am picat in gol Te-am avertizat, ti-am cerut ajutor Acum e prea tarziu sa ma scoti, ohhh Nu da detalii, k**a Nu da detalii, k**a Vezi ca ti se duce pupila Nu-s posedat dar ii simt in mine Can*lizez fara franghie Nici o cale de intoarcere Nici o cale de intoarcere Putere suprema Am semnat cu ea [Outro] Woh, woh, woh, woh Ramses, Ramses, Ramses, Ramses, Ramses Woh, Satra, Woh, Satra, Woh, Satra, Woh, Satra Woh, woh, woh, woh Ramses, Ramses, woh, woh, Ramses, Ramses, woh woh Ramses Ramses Au, au, au Ramses 1989 (1989) Seek Music, reah (1989) Lu-K Beats